Wydarzenia

Rejonowe zawody w piłkę ręczną

  • Autor:  Julia Lichwa

14 lutego 2018 roku uczniowie naszej szkoły udali się do Ścinawki Średniej na zawody rejonowe w piłkę ręczną.

Pierwszy mecz rozegrały dziewczęta z gospodarzami. W pewnym momencie różnica wynosiła już 3 bramki na korzyść rywalek, ale ostatecznie zakończył się wynikiem 9 – 6 dla Jugowa. Następnie chłopcy zagrali z konkurentami z Nowej Rudy i po trudnych 20 minutach nasi wygrali 15 – 11. Kolejny mecz miał przesądzić o losach turnieju. Dziewczęta w finale musiały radzić sobie z Nową Rudą. Ten pojedynek okazał się naprawdę zacięty, nie obyło się bez wielu fauli. Jednak adrenalina nie pozwalała czuć bólu. Po niezwykle ostrej grze spotkanie zakończyło się wynikiem 15 – 8 dla przeciwniczek.

Kiedy w finale chłopców podejmowali gospodarze turnieju, wszyscy zdawali sobie sprawę, że musimy być przygotowani na rywalizację do ostatniej sekundy. Tak też się stało... Mecz został nazwany wojną, mimo obrażeń, jakie ponosili gracze, nikt nie poddał się. Przez długi czas przegrywaliśmy, ale kiedy wreszcie wyrównaliśmy na wynik 9 – 9, kilka straconych okazji okazało się tragiczne w skutkach. Musieliśmy pogodzić się z wynikiem 11 – 9 dla rywala. Zarówno dla chłopcy, jak i dziewczęta, po niezłomnej walce zakończyli zawody na 2 miejscu w rejonie.

Uczniowie oraz pan Jarosław Hosek, który czuwał nad przygotowaniem graczy, czują ogromny niedosyt. Na pamiątkę pozostał puchar, a także dyplom i oczywiście wiele siniaków, zadrapań czy stłuczeń.

Logowanie