Wydarzenia

Zwycięstwo w konkursie „Młodzież zapobiega pożarom”

  • Autor:  Sandra Herc

Turniej odbył się 10 lutego 2018 roku w Miejskim Zespole Szkół Nr 1 w Nowej Rudzie. Nasi gimnazjaliści, w składzie: Violetta Hryckiewicz, Sandra Herc i Miłosz Miśkiewicz, pod opieką pana Marcina Antosika, zdobyli 1 miejsce drużynowo i otrzymali puchar przechodni Burmistrza Nowej Rudy drugi raz z rzędu. A Violetta i Sandra będą reprezentowały miasto i gminę Nowa Ruda w konkursie powiatowym.

Po przyjeździe na miejsce przywitaliśmy się i rozpoczęliśmy konkurs od przedstawienia szanownego jury, uczestników oraz gości z Czech. Następnie zostaliśmy podzieleni na grupy szkolne, po czym udaliśmy się do różnych sal na test pisemny. Po około 30 minutach wyznaczonego czasu skończyliśmy egzamin i wyszliśmy na zewnątrz budynku, aby obejrzeć pokaz działań ratowniczych JRG, PSP i OSP.

Potem pojechaliśmy do odremontowanej remizy OSP Nowa Ruda-Drogosław, gdzie zostały ogłoszone wyniki testu. Okazało się, że pierwsze trzy miejsca po części pisemnej zajęła młodzież z Jugowa. Nawet przewodniczący komisji konkursowej stwierdził, że uczniowie oddziałów gimnazjalnych Zespołu Szkół Nr 1 w Jugowie zdominowali podium; a do ścisłego finału zakwalifikowało się tylko pięciu pierwszych uczestników z każdej z grup.

Część ustną rozpoczęliśmy o godzinie 11:30. Było ciężko i stres pochłaniał nas niemiłosiernie, ale po zażartej walce udało się i dwie osoby z naszej szkoły zajęły miejsce na podium: Violetta Hryckiewicz – 1, Sandra Herc – 3, tym samym otwierając drogę do eliminacji powiatowych, które odbędą się 10 marca 2018 roku. Turniej zakończyliśmy z wielkim uśmiechem na twarzy. To było cudowne przeżycie.

Logowanie