Wydarzenia

Warsztaty zawodoznawcze

  • Autor:  Anna Benc

02.02.2018 roku odbyły się warsztaty z panią psycholog z poradni w Nowej Rudzie. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy 3a gimnazjalnej. Celem spotkania była pomoc w doborze następnej szkoły.

Wizyta trwała w czasie 2, 3 i 4 lekcji. Rozpoczęła się od przedstawienia swoich imion oraz poznania planu zajęć. Młodzież otrzymała karty pracy i następnie indywidualnie zaznaczała pytania w ankiecie. Pomogła ona zrozumieć, co daną osobę najbardziej interesuje i w jakiej dziedzinie mogłaby ukierunkować własną przyszłość tak, aby dany fach był satysfakcjonujący. W następnym zadaniu uczestnicy wybierali, którą formę pracy woleliby wykonywać oraz uzasadniali swoją opinię. W dalszej części otrzymali opisy różnych typów charakteru. Dzięki temu dowiedzieli się, w jakich profesjach sprawdziliby się. Na koniec warsztatów uczniowie podzielili się na grupy i opisywali konkretne zawody.

Spotkanie ułatwiło młodzieży wybór dalszej drogi. Nawet jeśli nie do końca wszyscy wiedzą, co chcą robić w przyszłości, mieli okazję lepiej poznać samych siebie. Zajęcia na długo pozostaną w pamięci.

Logowanie