Wydarzenia

W rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego

5 grudnia spotkaliśmy się na apelu z okazji 150 rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego, który przyszedł na świat w 1867 roku w Zułowie na Wileńszczyźnie.

Na początku uroczystości wyświetlono prezentację odnoszącą się do życia i działalności marszałka. Następnie grupy muzyczne, które 15 listopada w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym z Oddziałami Integracyjnymi w Bożkowie brały udział w XVII Miejsko-Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej, zaśpiewały piosenkę powstańczą pt. „Dziewczyna z granatem” i utwór „Panie generale”.

Kolejnym punktem programu było sprawozdanie z pobytu na Litwie wolontariuszy akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Tę część apelu poprowadzili: Milena Wyrębak, Przemysław Dyjak i Maciej Siwka. W czasie spotkania przedstawiono również anegdoty i ciekawostki z życia marszałka, a uczniowie z klas trzecich gimnazjalnych zaśpiewali pieśni (Pierwsza kadrowa; My, Pierwsza Brygada) i współczesny utwór muzyczny (Kocham Cię, Polsko).

Program artystyczny zakończono minikoncertem piosenek patriotycznych oraz słowami Józefa Klemensa Piłsudskiego: (…) stańmy do naszej pracy, która ziemię naszą wzmacnia i odradza. Bo Ten tylko wart nazwy człowieka, który ma pewne przekonania i potrafi je bez względu na skutki wyznawać czynem.

Prowadzący uroczystość to uczniowie z 3a gimnazjalnej: Julia Lichwa, Weronika Płuciennik, Paulina Sypień, Wojciech Błażejczyk, Adam Chodakowski, Miłosz Miśkiewicz, Dawid Płomiński, Szymon Rudnicki. Mocnym głosem podczas śpiewania pieśni wspierali ich przedstawiciele 3b: Ewa Garbiak, Sandra Herc, Erwin Noga, Krzysztof Pewniak, Oliwia Rybicka, Martyna Żurawiel. Ekspertami od spraw technicznych byli: Anna Benc, Kamil Celuch, Maciej Siwka.

Koordynatorzy: pani Joanna Tarapacka, pani Jolanta Blacha, pani Sylwia Mrózek.

Logowanie