Wydarzenia

Warsztaty „Szkoły przeciw smogowi!”

  • Autor:  Julia Lichwa

Od 14 do 17 listopada 2017 roku w naszej szkole odbywały się warsztaty „Szkoły przeciw smogowi!”. Zostały one przeprowadzone przez pana Damiana Grodowskiego w ramach projektu „Smog i edukacja globalna – dlaczego nie!”.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas szóstych, siódmych i gimnazjalnych. Poznali między innymi przyczyny powstawania smogu, jego skład, a także zaskakujące dane liczbowe. Oprócz tego dowiedzieli się, jak zapobiegać tak szkodliwemu zjawisku. Młodzież została uświadomiona, iż Polska ma najgorsze powietrze w Europie. Dodatkowo aż 33 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast UE leży właśnie w naszym kraju.

Na warsztatach przedstawiono prezentacje multimedialne i filmiki. Zajęcia wiele nauczyły oraz dały do myślenia naszym uczniom.

Logowanie