Wydarzenia

Narodowe Święto Niepodległości 2017

Przedstawiciele trzecich klas gimnazjalnych uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystość z okazji 99 rocznicy odzyskania wolności przez nasz kraj odbyła się 9 listopada 2017 roku.

Młodzież zaprezentowała program artystyczny, na który składały się okolicznościowe wiersze polskich poetów, fragmenty wystąpienia Józefa Piłsudskiego, marsz żołnierzy oraz pieśni (Pierwsza kadrowa; My, Pierwsza Brygada; Rota; Mazurek Dąbrowskiego) i współczesny utwór muzyczny (Kocham Cię, Polsko). Uczniowie znakomicie wywiązali się ze swoich ról. Dzięki ich zaangażowaniu na wysokim poziomie podczas listopadowego spotkania zapanowała podniosła i patriotyczna atmosfera. Wyrazy wdzięczności.

Po apelu dyrektor szkoły wygłosił przemówienie, podziękował organizatorom uroczystości, a następnie wyróżnił uczniów, którzy brali udział w bieżących akcjach społecznych i charytatywnych.

Logowanie