Wydarzenia

Kwesta w Dniu Wszystkich Świętych

  • Autor:  Bożena Sołek-Muzyka

Dzień Wszystkich Świętych jest bardzo ważny dla każdego Polaka. Wtedy tradycyjnie wybieramy się na cmentarz, aby odwiedzić groby bliskich nam osób, zapalić symboliczne światełko pamięci, zostawić wiązankę kwiatów i pomodlić się. To czas, kiedy zatrzymujemy się i wspominamy tych, których nie ma już wśród nas.

Wolontariusze akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” w tym dniu spotykają się na lokalnych cmentarzach, aby kwestować na rzecz ratowania polskich nekropolii na Kresach Wschodnich. Cieszy fakt, że coraz więcej osób wykazuje zrozumienie dla działań podejmowanych przez Fundację Studio Wschód i chęć niesienia bezinteresownej pomocy tym, którzy pozostali na Kresach Wschodnich, aby niejednokrotnie dawać świadectwo polskości.

Wolontariusze z Jugowa przy silnym wsparciu druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jugowie (30 osób) kwestowali na cmentarzach: parafialnym i komunalnym w Jugowie oraz parafialnym w Przygórzu. Z kolei wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie (4 osoby) – na cmentarzu komunalnym w Nowej Rudzie.

Wszystkim darczyńcom, dla których losy polskich nekropolii na Kresach Wschodnich nie są obojętne, serdecznie dziękujemy za każdy przekazany datek.

Logowanie