Wydarzenia

Zwycięstwo w konkursie „Młodzież zapobiega pożarom”

Turniej odbył się 10 lutego 2018 roku w Miejskim Zespole Szkół Nr 1 w Nowej Rudzie. Nasi gimnazjaliści, w składzie: Violetta Hryckiewicz, Sandra Herc i Miłosz Miśkiewicz, pod opieką pana Marcina Antosika, zdobyli 1 miejsce drużynowo i otrzymali puchar przechodni Burmistrza Nowej Rudy drugi raz z rzędu. A Violetta i Sandra będą reprezentowały miasto i gminę Nowa Ruda w konkursie powiatowym.

Czytaj dalej...

Warsztaty zawodoznawcze

02.02.2018 roku odbyły się warsztaty z panią psycholog z poradni w Nowej Rudzie. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy 3a gimnazjalnej. Celem spotkania była pomoc w doborze następnej szkoły.

Czytaj dalej...

Uczniowie zebrali żywność dla rodaków na Kresach

Już po raz kolejny w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia Fundacja Studio Wschód z Wrocławia zorganizowała zbiórkę żywności długoterminowej dla rodaków, którzy żyją na Kresach Wschodnich. Cieszy fakt, że Dolnoślązacy nie są obojętni na los osób pozostałych na ziemiach II Rzeczpospolitej; że zawsze w okresie świątecznym, i nie tylko, otwierają swoje serca i dzielą się z tymi, którzy potrzebują wsparcia i pomocy.

Czytaj dalej...

Wtorkowe pokazy z fizyki na Uniwersytecie Wrocławskim

19 grudnia, już po raz drugi w tym roku szkolnym, grupa trzydziestu jeden uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Jugowie oraz Zespołu Szkół Społecznych w Dzikowcu pod opieką Michała Kubata, Bożeny Sołek-Muzyki, Marty Kudryk oraz Kariny Rakowskiej uczestniczyła w lekcji fizyki na Uniwersytecie Wrocławskim.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Logowanie