Projekty edukacyjne

Program edukacyjny „Lubella inspiruje i edukuje”

Przystąpiliśmy do programu edukacyjnego „Lubella inspiruje i edukuje”. Jego celem jest edukacja gimnazjalistów w zakresie roli produktów zbożowych w codziennej diecie oraz odpowiedniego komponowania posiłków. Uczniowie poznają zasady prawidłowego żywienia, zmierzą się z grą szkolną i zintegrują podczas wspólnego odkrywania tajników sztuki kulinarnej w praktyce.

Czytaj dalej...

Szkoły dla Nadziei

Grupa wolontariuszy „Uśmiech Serca” prężnie działa, aby wspomóc chorych należących do Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową w ramach akcji „Szkoły dla Nadziei”. Ambasadorkami przedsięwzięcia są m.in. podróżniczka Martyna Wojciechowska i Poseł na Sejm RP Monika Wielichowska. W ubiegłym roku dzięki organizowanym przez nas kiermaszom, sprzedażom ciast udało się przekazać na konto Fundacji ponad 1300 zł. Obecnie kontynuujemy działania.

Czytaj dalej...

Projekt – Dolnośląskie „Coca-Cola Cup”

Rusza kolejna edycja „Coca – Cola Cup”, najstarszego w Polsce piłkarskiego turnieju dla młodzieży. W tym roku o udział w wielkim finale i wyjazd na międzynarodowy obóz treningowy będzie rywalizować 3948 drużyn – najwięcej w historii turnieju w obecnej formule szkół gimnazjalnych. „Coca – Cola Cup” sięga do korzeni piłki nożnej. Kluczowe są korzyści, jakie niesie za sobą zdrowy, aktywny tryb życia, a także szansa na kontakt z rówieśnikami i nawiązanie znajomości.

Czytaj dalej...

Projekt „Listy dla Ziemi”

Listy dla Ziemi to aktywna nauka, rozwój talentów i dobrych relacji z otoczeniem. Piszą je dzieci i młodzi ludzie, a swoje słowa (lub rysunki!) na papierze listowym z makulatury wręczają rodzicom i dziadkom. Dlaczego?

Czytaj dalej...

Insta.Ling dla Szkół

Nasza szkoła uczestniczy w Programie Insta.Ling dla Szkół. Dzięki niemu uczniowie mają możliwość nieodpłatnej, systematycznej nauki słownictwa, m.in. z języka angielskiego.

Czytaj dalej...

Na Własne Konto

Projekt edukacji ekonomicznej skierowany do uczniów gimnazjów z gmin wiejskich i miejsko – wiejskich, którego pomysłodawcą i głównym wykonawcą jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. W ramach programu uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach z przedsiębiorczości i ekonomii. W trakcie jednego tygodnia ferii zimowych, poprzez zabawę i gry edukacyjne, uczestnicy poznają podstawowe pojęcia i narzędzia ekonomiczne, które w założeniu umożliwią im lepszy start w dorosłe życie.

Czytaj dalej...

Projekt – „Graffiti – sztuka czy wandalizm”

Grupa pięciu uczniów z klasy 3a i 3b; w ramach realizowanego projektu edukacyjnego z plastyki pod opieką pani Jolanty Blachy; wzięła udział w ogólnopolskim przedsięwzięciu „Projekt z klasą” (ogłoszonym przez Wydawnictwo Nowa Era), przesyłając własną pracę konkursową pt. „Graffiti – sztuka czy wandalizm”.

Czytaj dalej...

Moduł lekcyjny o Niemczech

W ramach dwuletniego projektu Comenius – Regio pod kierunkiem „Daetz Stiftung”  (Fundacji  Daetz) przy współpracy polsko – niemieckich nauczycieli, Gminy Stoszowice, Gimnazjum w Budzowie i Fundacji Krzyżowa  został opracowany „Moduł lekcyjny o  Niemczech” i będzie on realizowany naszym gimnazjum.

Czytaj dalej...

Z(a)maluj na lokalnie

Gimnazjaliści biorą udział w projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej: Młody Obywatel pt. „Z(a)maluj na lokalnie”. Zadaniem grupy projektowej jest stworzenie szablonu, na którym znajdzie się hasło bądź motyw nawiązujący do lokalnej społeczności lub miejscowości, a następnie (za zgodą odpowiednich instytucji i po konsultacji ze społecznością) umieszczenie ich w przestrzeni.

Czytaj dalej...

Makulatura na misje

Członkowie oraz opiekunowie Klubu Wolontariuszy „Uśmiech Serca” zapraszają do zbiórki makulatury na terenie parafii i gimnazjum. Akcję rozpoczęliśmy 15 października bieżącego roku.

Czytaj dalej...

Znicz dla naszych cmentarzy

Jak co roku w październiku wolontariusze z gimnazjum będą zbierać znicze pod kościołem w Jugowie i Przygórzu po mszach świętych w ramach przedsięwzięcia pt. „Znicz dla naszych cmentarzy”. Część z nich przekażemy do Kuratorium Oświaty na rzecz corocznej akcji pt. „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. W jakim szczegółowym celu organizuje się zbiórkę?

Czytaj dalej...

Nakrętki dla hospicjum

Ruszyła kolejna edycja akcji pt. „Nakrętki dla hospicjum”, w którą włącza się cała szkoła. Jesteśmy chętni do pomocy i z pewnością wzięcie udziału w projekcie sprawi, że udzielimy wsparcia podopiecznym hospicjum na szeroką skalę. Co jest naszym zadaniem?

Czytaj dalej...

Pola nadziei

Włączyliśmy się w międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu cebulek żonkili. Kiedy zakwitną wiosną, są rozdawane w ulicznych kwestach. Zadaniem kampanii „Pola nadziei” jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, lecz także propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy.

Czytaj dalej...

Projekt Krokus

Gimnazjum bierze udział w projekcie, który pozwala na zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu, a także na rozbudzenie w nich świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją. W ramach przedsięwzięcia szkoły otrzymują cebulki żółtych krokusów.

Czytaj dalej...

Zbieramy zużyte baterie

Nasze gimnazjum uczestniczy w konkursie „Zbieramy zużyte baterie 2015” ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego; jako element publicznej kampanii edukacyjnej.

Czytaj dalej...

Młodzi obywatele

W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie – Natasza Garbicz (kl. 3a), Julia Bidzińska (kl. 1a), Zuzanna Grzybowska, Zuzanna Mika, Alicja Jakubowska, Jagoda Jasińska, Przemysław Kuzak, Łukasz Gilewski (kl. 3c) – przeprowadzali i opracowywali wywiady oraz uczestniczyli w konkursie historycznym.

Czytaj dalej...

Dzwonek na obiad

Akcja pod nazwą „Grosz do grosza” przeprowadzana jest w ramach projektu „Dzwonek na obiad”. Nasze gimnazjum również dołącza do programu. Dwa razy w roku: od 1 do 19 października i od 2 do 21 marca zbieramy pieniądze.

Czytaj dalej...

Logowanie