Poza lekcjami

Klub Wolontariuszy „Uśmiech Serca”

Klub powstał w październiku 2007 roku. Opiekunem jest pani Anna Kozioł. Członkowie klubu to uczniowie klas 1 – 3. Są to osoby chętne do pracy i gotowe do pomocy.

W 2009 roku wraz z kołem misyjnym udało się adoptować chłopca z Kamerunu mieszkającego w Doume. W ramach adopcji zorganizowano zbiórkę pieniędzy. Dzięki m. in. tej pomocy Georg ukończył szkołę podstawową i kontynuuje naukę w średniej. Wolontariusze przygotowali także „Akcję Edukację” (pod patronatem PAH). Dołączyli do przedsięwzięcia "Edukacja Globalna i edukacja rozwojowa" organizowanego w ramach projektu „Żeby świat był lepszy…” przez noworudzkie stowarzyszenie PRO PUBLICO BONO.

Od początku istnienia klub współpracuje na różnych płaszczyznach z Zespołem Szkół (czytanie; uroczystości, takie jak: mikołajki, karnawał i wiele innych) oraz z Domem Pomocy Społecznej w Jugowie (działania okolicznościowe). Ponadto członkowie: nawiązali współpracę referatem Misjonarzy w Pieniężnie; zbierali pieniądze na rzecz chorych dzieci, zorganizowali przedsięwzięcie "Starsi – młodszym" oraz „Podziel się misiem” i wzięli udział w akcji „Studnia dla Sudanu”.

W tym roku na korytarzach szkoły wolontariuszki sprzedawały cegiełki za symboliczną złotówkę. W ten sposób wzięliśmy udział w akcji „Szkoło Pomóż i Ty”, której patronem jest Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych. Ponadto:

  • przez cały rok szkolny zbieramy niepotrzebne znaczki – w ramach akcji "Każdy znaczek wspiera misje";
  • gromadzimy także stare, zużyte telefony komórkowe; wyślemy je wraz ze znaczkami do Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie – przedsięwzięcie "Komórka na misje”.

Bieżące działania: Wydarzenia – Etykiety – Wolontariat

Logowanie