O gimnazjum

Gimnazjum

Nasze jugowskie gimnazjum zostało otwarte 1 września 1999 roku. Od kilku lat możemy pochwalić się nowym budynkiem i odpowiednio wyposażonymi klasopracowniami. Poza tym mamy swoją szkolną bibliotekę, świetlicę i stołówkę oraz zaplecze sanitarne. Posiadamy również nowoczesne boisko, znajdujące się tuż za szkołą.

Do gimnazjum dojeżdżają także uczniowie z innych miejscowości: Przygórza, Woliborza, Ludwikowic, Sokolca. Obecnie (w roku szkolnym 2016/2017) do szkoły uczęszcza 147 uczniów.

Na uwagę zasługuje fakt, że nie jesteśmy bezimienni. Uchwałą nr 110/XIV/07 z dnia 28 grudnia 2007 roku Rada Gminy Nowa Ruda nadała Publicznemu Gimnazjum Nr 1 w Jugowie imię Noblistów Polskich. Uroczystość nadania tegoż imienia miała miejsce 23.03.2009 r.